The latest trends programmes and develops theatrical art in the world and national production of the Ukraine


On 4th of July 2018 the new event of MasterPeace Club of Kiev and CSCI was held in the Kiev Municipal Club «Olympia".



The Leader of MasterPeace Club of Kiev (the Head of the Centre for Social & Cultural Innovations) Olena Zinchenko highlighted  the main outcomes of the  intermediate phase of our International Dramatic competition «Peace for Mankind». 

Olena Zinchenko: 
The theme of our event «The latest trends programmes and develops theatrical art in the world and national production of the Ukraine» is closely linked to our International Dramatic competition «Peace for Mankind». 

Target audience: writers, actors, journalists, artists, musicians, library visitors, students of Taras Shevchenko National University of Kiev and Kiev Theatrical University named after Karpenko-Kariy, volunteers of the Centre for Social & Cultural Innovations (Kiev) and other participants.

In 2018 our Organizing Committee established a creative partnership with the theaters of Ukraine and Europe, the outstanding theatre practitioners, theater critics and experts. It had reached the cooperation agreements with The Kiev Academic Young Theatre, The Kiev drama theatre and a musical comedyon the left bank, The Kiev drama theatre «Silver Island», an interactive youth Studio Theatre «The Bridge» and others. 




Our Organizing Committee must foster a creative dialogue and a positive interaction between Dutch theatres, such as Muziektheater, Tropentheater, Koninklijk Theater Carre, Felix Mertitis cultural centre.

Closer cooperation is presupposed with the Deutsches Theateres, such as Überzwerg Theatre in Saarbruken, the Munich National Theatre and others. 

I cannot but mention on cooperation with Georgia. We have to come up with a partnership with Batumi  Theatre of I. Chavchavadze, Tbilisi academic theatre of Mardjanishvili, The Russian drama theatre Griboedov in Tbilisi, Georgia Shota Rustaveli Theatre,  The Young Spectator's Theatre of Georgiaand others.




The format and content of the competition calls for a highly professional of the jury system.  
So,  our conclusions will be based on expert opinion - real professionals of their business (Theatricologists and the theater critics from participating countries). 

They are: 
The expert from the Netherlands is Dragan Klaitch (he's a very well-known art dealer, the theater critic, the playwright).
The expert from the Germany is experts and editorial staff of Theater heute magazine. 
Chief Editor of this magazine is Dr. Michael Merschmeier.
The expert from the Georgia is Manana Turiashvili.

In the ensuing dialogue, a number of theatricologists and the theater critics made comments and suggestions and asked questions.

New members have joined to MasterPeace club’s advisory board as a result of this event.



4 липня 2018 року в Київському міському клубі "Олімпія" відбулася нова подія "Київського майстер-клубу" та «CSCI".

Лідер клубу MasterPeace Київ (керівник Центру соціальних та культурних інновацій) Олена Зінченко висвітливла основні результати проміжної фази нашого Міжнародного драматичного конкурсу «Мир для людства».




Тема нашого заходу «Новітні тенденції розвитку театрального мистецтва в світі і в Україні» тісно пов'язана з оголошеним восени минулого року рамках нашого руху "MasterPeace" Міжнародним драматургічним конкурсом "Peace for Mankind».




Цільова аудиторія: письменники, актори, журналісти, художники, музиканти, відвідувачі бібліотек, студенти Національного університету Тараса Шевченка та Київського Театрального Університету Карпенка-Карого, волонтери Центру Соціальних та Культурних Інновацій (Київ) та інші учасники.



В 2018 Оргкомітет нашого конкурсу уклав угоди про творчу спiвпрацю з театрами України та Європи, видатними діячами театру, театральними критиками та експертами. Так, Київським клубом "MasterPeace" були укладені договори про співпрацю з Київським академічним Молодим театром, з Київським театром драми і комедії на лівому березі Дніпра, з Київським драматичним театром «Срібний острів», з молодіжним інтерактивним театром-студією «Міст» і багатьма іншими театрами України.




Налагоджено творчий діалог з нідерландськими театрами:
Театром De Nieuw Amsterdam в Амстердамі. Це абсолютно приголомшливий театр, з творчістю якого я добре знайома особисто. За словами його трупи, актори роблять театр світу, так як втілюють в своїх роботах художні інтереси різних культур, що мають вплив на сучасне суспільство. Театр активно виступає з позицій сучасного мистецтва, з ентузіазмом відгукується на нові ідеї та сучасні елементи в мистецтві, приділяє увагу гострим і актуальним проблемам. Є плани тісної співпраці з цим театром. Справа в тому, що Театр De Nieuw Amsterdam завжди багато уваги приділяв навчальним семінарам та іншим освітнім проектам. Він активно працює з театралами-любителями, напівпрофесійними акторами, які проходять інтенсивну програму навчання з безліччю семінарів і тренінгів. Готується план співпраці у цьому напрямку.




Цікаве співробітництво передбачається з Голландським інститутом театру. Він щорічно може прийняти близько 80 учасників гостьової, програми. Для участі в ній будуть спрямовані театральні діячі, звичайно, заручившись підтримкою посольства Нідерландів, що знаходиться в Україні.



Голландський інститут театру пропонує театральним майстрам стати учасником в гостьовій програмі міжнародного характеру. В рамках програми кожен зможе відвідати нідерландські фестивалі - все це допоможе краще ознайомитися з театром і встановити партнерські відносини з колегами.
     Такі плани у нас по співробітництву з не просто театром, а найстарішим культурним центорм Амстердама Felix Mertitis, який був заснований в 1777р. Він зберігає своє значення міжнародного просвітницького центру і донині: тут відбуваються вистави, концерти, майстер-класи, лекції, симпозіуми, форуми в області мистецтва і засобів масової інформації, культури і політики, освіти і науки.

З іншими театрами Амстердама також планується тісна співпраця. Це: Королівський театр Каре, Музичний театр (Muziektheater), Театр Тропен.

Не менш цікаве співробітництво передбачається з театрами Німеччини. Загальновідомий факт, що в Німеччині дуже велике російськомовно співтовариство єврейських емігрантів і так званих «пізніх переселенців» - німців-емігрантів з країн СНД. Тому тут - велика перспектива для гастрольних проектів. Не беруся перераховувати всі театри Німеччини, з якими ми перебуваємо в тісному творчому діалозі - їх дуже багато, починаючи з Театру Überzwerg в Саарбрюккене - найбільшого і професійного дитячого театру в регіоні, включаючи Люксембург і французьку Лотарингію і закінчуючи Національним театром Мюнхена.

Звичайно ж, не можу не згадати про співпрацю з такою близькою для нас країною, як Грузія. Леван Горгадзе, керівник грузинського регіонального клубу (і він же - керівник представництва об'єднання країн західного співробітництва в рамках руху МР, куди входить і Україна) був присутній на нашому першому проекті, присвяченому Реріху, і з тих пір ми знаходимося в дружньому діалозі з приводу практично всіх наших проектів. Щодо театрів-партнерів, тут я можу відзначити такі відомі театри, як: Грузинський батумський театр імені Чавчавадзе, Тбіліський академічний театр імені Марджанішвілі, Тбіліський російський драматичний театр імені Грибоєдова, Грузинський театр імені Шота Руставелі, Грузинський театр юного глядача і ін.

Якщо говорити безпосередньо про наш конкурс, його формат відразу ж припускав охоплення дуже великої кількості країн-учасниць і досить високий професіоналізм відбору претендентів на перемогу в номінаційні категорії конкурсу. Тому висновки оргкомітету конкурсу будуть спиратися на думки експертів-професіоналів (театрознавців і театральних критиків) від кожної з країн-учасниць.

Від Нідерландів - це пан Драган КЛАІЧ - театральний критик, мистецтвознавець, драматург, дослідник, один з провідних європейських експертів в галузі театрального мистецтва.

Від Німеччини - це не одна людина, це редакція найвпливовішого театрального журналу Theater heute «Театр сьогодні» під керівництвом видавця і керуючого директора Dr. Michael Merschmeier.

Від Грузії - Манана Туріашвілі

Я не буду перераховувати всіх шановних критиків і театрознавців - на сьогоднішній день їх 38, за кількістю країн-учасниць конкурсу.

В ході обговорення ряд театрознавцiв та театральных   
критиків виступили із зауваженнями, пропозиціями та запитаннями.

За результатами заходу, до MasterPeace Клубу Києва були залучені нові члени.






Комментариев нет:

Отправить комментарий